Nahrávám...


„Poprvé do školy-poprvé do knihovny“ Pasování prvňáků na čtenáře.

Projekt na podporu dětského čtenářství pro žáky prvních tříd se stal trvalou součástí činnosti dětského oddělení. Má pozitivní ohlas jak u zapojených škol, tak i u rodičů. Ve šk. r. 2021/2022 jsme navázali na zkušenosti, které jsme získali v 15 minulých ročnících.

Pasování předchází společná návštěva Oddělení pro děti MKKL. Děti předvedou, co všechno se ve škole naučily, zahrajeme si krátké divadlo (žáci dramaticky ztvární čtený text) a představíme si edici První čtení. Poté se vydáme po knihovně, abychom se seznámili s jejím uspořádáním a ukázali dětem, v čem jim knihovna může být zábavou i poučením.

Při druhé návštěvě se již odehrává samotné pasování. To se připravuje v součinnosti se školami a rodiči, jejichž spolupráce je klíčová. Paní učitelky rezervují pro svou třídu termín na přelomu května a června, kdy se akt koná v prostorách Městské knihovny Kladno.

Kromě knižního titulu, vydaného pouze pro tuto příležitost a drobných upomínek na slavnost, děti obdrží certifikát o pasování se svým jménem. Ten je opravňuje k výměně za čtenářský průkaz včetně roční registrace do knihovny zdarma! Stačí přijít s osvědčením (a rodičem nebo zákonným zástupcem) do jakékoli pobočky MKKL a odcházet mohou již jako čtenáři s vypůjčenými knihami, deskovými hrami, časopisy nebo audioknihami. Dále děti obdrží vouchery na volný vstup do kladenského Zámku, mohou si užít třeba expozici o Krtečkovi.

Projekt je náročný na realizaci pro všechny zúčastněné, proto si velmi ceníme práce odpovědných pedagogů a ředitelů škol, velké podpory rodičů a samozřejmě dětí, které tuto akci vnímají jako ocenění jejich celoroční snahy a je krásné vidět, jak jsou na své výsledky hrdé :-).

Těšíme se na shledanou se všemi budoucími rytíři Řádu čtenářského i na jejich doprovod.

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: