Nahrávám...


Vážení čtenáři, pojďme se radovat! Máme tu náš oblíbený BMČ-Březen měsíc čtenářů. Měsíc plný projektů na podporu čtení, čtenářské gramotnosti, kulturních nebo vzdělávacích akcí, kdy se knihovny celé republiky spojí, aby prezentovaly své možnosti a dovednosti. 

Asi na to nemáte náladu, že? My také ne, to nic. :-) Všichni se potýkáme s problémy, smutkem bez konce. Jsme naštvaní, zoufalí ... slyšeli jste už o biblioterapii?

Jedná se o psychoterapeutickou metodu, která využívá léčebné a podpůrné účinky četby. Smyslem terapie je reflektování problému na pozadí čteného díla, přičemž dochází u člověka k sebereflexi, uvolnění nahromaděného psychického napětí až katarzi, vhledu do současného problému a uvědomění si významu prožívané situace. Terapie prostřednictvím knih je známá již z doby vlády Ramsese II. Sám egyptský král měl nad vchodem do své knihovny vytesán nápis "dóm pro uzdravení duše".1 Do knih se zaznamenávaly prostředky úlevy ve formě textů odjakživa- zaříkadla, modlitby, eposy, písně, silné příběhy.

Zkuste si březen užít  ve městech, na vesnicích, při osvojování nových dovedností, při převratu v domácnosti, na zahradě, cvičení, mikrovýletech a další. Nabízíme nové, nejčtenější i nejhůře hodnocené knihy napříč žánry,  Teď jen najít ten správný titul... Hodně štěstí a těšíme se na vás.

 

1 Lutz, C. (1978). "The oldest Library Motto: ψγxhσ Iatpeion". The Library Quarterly. 48 (1). JSTOR 4306897.

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: