Nahrávám...


Pokud budete mít na výběr z nabízeného jídla, asi dáte přednost kvalitním, dobře připraveným potravinám před čímsi barevným, volně položeným na veřejném prostranství? Nejspíš dáte za stejnou cenu přednost ručně šitým botám z materiálu, který si sami zvolíte, před plastovopapírovým univerzálním odlitkem. Tak proč se stejně nerozhodujeme při práci s vyhledáváním informací na internetu?! Asi to není tak jednoduché. ..

Stali jsme se společností informační, znalostní a jsou na nás kladeny stále větší požadavky na schopnosti orientace v informacích, které se na nás valí. Abychom mohli mluvit o jakémsi minimálním, základním zvládnutí informační gramotnosti, musíme dělat 4 věci:

  • rozeznat, kdy informaci potřebujeme
  • umět ji najít
  • kriticky zhodnotit
  • efektivně využít

Ve všech krocích vám pomůže knihovna. Internetové vyhledávače umí projít miliardy webových stránek, stále jsou to ale pouhá 4% toho, co se na síti nachází. Rozhlédněte se při návštěvě knihovny po databázích, které jsou volně dostupné a nabízí velké množství plnotextových dokumentů. Nemusíte se prodírat džunglí sami. Pomohou vám recenzenti, výzkumníci, farmáři, lékaři, badatelé a samozřejmě vaše knihovna.

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: