Nahrávám...


Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR vyhlášuje další ročník akce Týden knihoven. 

Hlavním tématem celoročních aktivit knihoven se pro letošní rok stalo plnění Cílů udržitelného rozvoje (program organizace OSN pro dalších 9 let) , který navazuje na úspěšnou agendu Rozvojových cílů tisíciletí.  Udržitelným rozvojem se rozumí, že se zlepšují životní podmínky lidí v současnosti tak, aby to nebylo na úkor budoucích generací. Vlastně to zní naprosto přirozeně.

Mezi základní cíle udržitelného rozvoje patří i ty, které knihovny jako pilíře občanské společnosti, vzdělanosti a kultury odjakživa plní:

Knihovna poskytuje rovný přístup k informacím a je místem celoživotního vzdělávání a učení, které je dostupné všem.

Knihovna je klidným prostředím, kam může kdokoliv přijít a jen tak tam být, v klidu a bezpečí, zpomalit a odpočinout.

Knihovna nabízí příležitosti pro smysluplné trávení volného času.

Knihovna posiluje mezilidskou důvěru, sounáležitost a solidaritu a je místem, kde se lidé propojují ke spolupráci.

Knihovna posiluje vztah k místu, jeho historii, současnosti i budoucnosti.

 

Budeme velmi rádi, pokud nás navštívíte nejen v tomto týdnu, ale i v ostatních

Zdroj: Udrzitelna.knihovna.cz, https://www.osn.cz/osn/hlavni-temata/sdgs/

 

V průběhu celého týdne probíhá nejméně dvakrát denně Pasování prvňáků na čtenáře. Z důvodu vyloučení veřejnosti (rodičů, prarodičů, sourozenců :-(... ) z tohoto oblíbeného, slavnostního aktu, kdy se žáci prvních tříd stávají po složení zkoušky a slibu rytíři Řádu čtenářského, se budeme snažit zprostředkovat co nejvíce obrazového materiálu. Více ve fotogalerii.

V odpoledních hodinách si děti mohou vyzkoušet práci knihovníka

=6.10. od 10:00  Dopoledne pro maminky s dětmi - Vzpomínáme na léto
Chcete trávit dopoledne v inspirativním prostředí knihovny? Zúčastněte se pravidelných setkávání maminek a dětí v Oddělení pro děti na Sítné. Dílničky, četba, hra, komunikace. Čítárna, Sítná 3106, Kladno. Vstup zdarma. Rezervace míst nutná 312 258 913

=6.10. od 10:00 - 14:00  UPCYKLACE Kelímek podzimu. Výroba originálních dekorací z přírodnin. MKKL, Sítná 3106,Kladno. Vstup zdarma. Materiál k dispozici. Rezervace míst možná na 312 258 914.

=6.10. od 16:00 vernisáž regionální etapy výstavy Boj s pandemií. Výtvarná přehlídka nejúspěšnějších prací dětí a mládeže kladenského regionu v československém
projektu. Zadání “Naši dnešní hrdinové” a “Jak to vidím a cítím já”. Ze zúčastněných děl budou vybráno 10 nejlepších autorů, kteří obdrží od organizací drobné dárky. Výstava se koná ve spolupráci s Galerií Kladenského zámku. MKKL, Sítná 3106, Kladno

=6.10. od 18:00 František Tlapák Kdo je kdo aneb Jak poznat, s kým mám tu čest? Komunikace je klíčem k úspěchu doma i v práci. A rozhodně není jednoduchá. Zveme vás na setkání s odborníkem na realizaci komunikačních plánů, veřejných diskusí nebo vystupování na veřejnosti. MKKL, Sítná 3106,Kladno. Vstup zdarma. Rezervace míst nutná 312 258 914.

 

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: