Nahrávám...


AKTUALIZACE

Zpřístupnění slovenských děl nedostupných na trhu

Slovenská národní knihovna v těchto dnech spustila portál DIKDA - Digitální knihovnu SNK, která nabízí registrovaným čtenářům více než milion autorsky volných i obchodně nedostupných děl (OND). A to vše bezplatně, online z kteréhokoli místa Evropského hospodářského prostoru . Z mobilu či laptopu, stačí vám registrovat se a okamžitě v ní můžete vyhledávat digitální kopie knih, časopisů, článků, fotografií, rukopisů, které vyšly od vynalezení knihtisku až po začátek 21. století.

 

Máme knihy (časopisy), které už jinde nenajdete

Dosud všichni naši čtenáři měli možnost online čtení plných textů prostřednictvím vzdáleného přístupu. Národní digitální knihovna ve svém segmentu Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů (knihy, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky, a to knižních vydání až do roku 2001 a periodik vydaných alespoň před 10 lety, aktuálně tedy vydání do roku 2012. Jedná se o dokumenty, které jsou chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a které nejsou dostupné na trhu, a to včetně dalších vydání, případně i upravených nebo elektronických, ale které byly zařazeny do Seznamu děl nedostupných na trhu.

Od ledna nabízíme navíc tzv. terminálový přístup, to znamená, že v Čítárně mohou čtenáři navíc pracovat s i dokumenty vydanými později, v letech 2002 – 2007. 

Stačí použít přístup Přihlásit knihovním účtem/eduID přes Městskou knihovnu Kladno a zadání přihlašovacích údajů. Ty jsou shodné s přihlášením do vašeho čtenářského konta: login-číslo čtenářského průkazu, heslo-datum narození ve formátu RRMMDD. 

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: