Nahrávám...

VÝTVARNÁ A LITERÁRNÍ SOUTĚŽ PRO DĚTI I DOSPĚLÉ - MŮJ (NE)OBYČEJNÝ SVĚT

V posledních dvou letech se život lidí na celé planetě změnil vlivem nemoci COVID-19. Nikdo z nás nemohl dělat, co by si přál a všichni jsme se museli řídit nařízeními vlády, která do značné míry omezila náš svobodný způsob života. Rodiče nechodili do práce, děti do školy, byly zavřené obchody, restaurace, nekonaly se kulturní akce, uzavřela se kina, divadla, sportovní areály, nemohli jsme se setkávat s kamarády. Na druhou stranu nám tato doba umožnila trávit více času s rodinou, společně se učit, vařit, péct, chodit na procházky, na výlety, jezdit na kole, hrát společenské hry, deskové hry, rozvíjet své zájmy tvůrčí, výtvarné, literární. Letní rozvolnění nám umožnilo jezdit na dovolené, na dětské tábory, setkávat se s přáteli. Teď snad již nastane období klidu a my se budeme moci vrátit ke svému obyčejnému životu.

Připravili jsme pro vás výtvarnou a literární soutěž, prostřednictvím které nám můžete přiblížit, jak jste trávili tuto „dobu covidovou“, co jste dělali ve volném čase, když skončila distanční výuka, home office a další povinnosti. Můžete nám nakreslit hezký obrázek nebo napsat krátké vyprávění či básničku.

1. Oblast literární:

Napište krátké vyprávění nebo báseň o svém (ne)obyčejném životě v „době covidové“.

Rozsah soutěžních příspěvků:

Próza - maximálně 3 strany A4, poezie – maximálně 3 básně.

Práce musí být podepsána: jméno a příjmení, adresa bydliště, věk, podpis zákonného zástupce (rodiče), že souhlasí se zveřejněním práce svého dítěte v souladu s autorským zákonem.

Kategorie soutěže:

  • děti 8–15 let
  • dospělí 16 let a více

Porota vybere 3 nejlepší práce v oblasti poezie a 3 práce v oblasti prózy, které budou oceněny knihou.

 

2. Oblast výtvarná:

Nakreslete obrázek, který vystihne vaše zážitky v „době covidové“. Použita může být jakákoli výtvarná technika kromě křídy a pastelu.

Od jednoho autora nejvýše 3 práce. Maximální formát práce je stanoven na A3.

Práce musí být podepsána: jméno a příjmení, adresa bydliště, věk, podpis zákonného zástupce (rodiče), že souhlasí s vystavením práce svého dítěte v souladu s autorským zákonem.

Kategorie soutěže:

Soutěže se mohou zúčastnit děti ve věku 6 – 15 let. Porota vybere 15 nejlepších prací, které budou oceněny knihou.

Termíny soutěže: 

Vyhlášení 1. září 2021, termín pro odevzdání prací 29.října 2021  (ve všech pobočkách MKKL), vyhlášení výsledků 24.listopadu 2021.

Přihláška

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: