Nahrávám...

zdeněk miler dětem. 100 let. výtvarná část

Když řekneme Zdeněk Miler, jako první se nám vybaví krtek. Hrdina, kterého znají děti po celém světě. Nápad na novou kreslenou postavičku se zrodil se během mistrovy procházky, kdy zakopl o krtinu.

Animovaná tvorba Zdeňka Milera však nejsou jen filmy o krtkovi. Namátkou O milionáři, který ukradl slunce,  O formanovi Šejtročkovi, O modrém kocourkovi, O nejbohatším vrabci na světě, O Čtverečkovi a Trojúhelníčkovi a další.

Celkem 70 animovaných filmů pro děti ve studiu Bratři v triku a dva pro dospělé.

Zdeněk Miler ilustroval více než 50 knih pro nakladatelství Albatros. Kromě vlastních textů třeba O veselé mašince (Jan Čarek), Kubula a Kuba Kubikula (Vladislav Vančura), Pohádkový dědeček (Eduard Petiška),  Jak krtek cestoval (Josef Brukner).

Animované filmy a ilustrace v knihách jsou velkou inspirací k malování.

Podmínky soutěže:

Do soutěže se přijímají výtvarné práce s tematikou ilustrace ke knihám Zdeňka Milera.

Použita může být jakákoliv výtvarná technika kromě pastelu a počítačové grafiky. Od jednoho autora nejvýše 3 práce max. formátu A3.

Práce musí být podepsána: jméno a příjmení, adresa bydliště, věk, podpis zákonného zástupce (rodiče), který uděluje souhlas s vystavením práce svého dítěte v souladu s autorským zákonem. Přihláška zde.

Kategorie soutěže:

Soutěže se mohou zúčastnit děti ve věku 3 - 15 let.

Termíny soutěže:

Vyhlášení 1.prosince 2020, termín pro odevzdání prací 26.února 2021 na pobočkách Městské knihovny Kladno: Nám. Sítná 3106, Rozdělov, Švermov,  vyhlášení výsledků 17. března 2021

Předčítání z knihy Kubula a Kuba Kubikula

Expozice v Kladenském zámku

Kdo by se chtěl o Zdeňku Milerovi dozvědět více, doporučujeme mu návštěvu výstavy v Kladenském zámku Zdeněk Miler nejen Krtek

Těšit se můžete na originály skic, černobílou filmovou prvotinu inspirovanou Kladnem nebo dokument o výletu Krtečka do kosmu. Pro nejmenší je připraveno promítání pohádek o Krtečkovi v originální krtečkově herně. V rámci této výstavy navštívíte simulovanou důlní štolu v zámeckém sklepení, kde se dozvíte nejen to, že prvním nálezcem černého uhlí byl podle pověsti právě krtek.

Výstavu připravilo Statutární město Kladno ve spolupráci s Astronomickým ústavem AV ČR.

 

Zdeněk miler 100 let. soutěžní kvíz

 

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: