Nahrávám...


21.2.2024 od 18:00 Půl roku v indické karanténě, Čítárna Sítná 3106, Kladno

Představ si, že jedeš na dva měsíce do Indie… Hledat indické mudrce a jogíny.

Ale namísto toho se celá Indie na přelomu zimy a jara uzavře. A ty nemůžeš odletět domů, protože sis našel psa... A nechceš ho tam nechat!

Tohle dobrodružství začalo před mnoha lety... Na cestách po Indii přál jsem si dosáhnout naprosté svobody. S životem na cestě stopem, prožíval jsem, hledal jsem… pod hvězdným nebem básně psal a reflektoval příběhy lidské o hledání smyslu bytí na této Zemi. Těžko uvěřit tomu, že bych se na jednom místě zastavil déle než 7 dní… A potom… jsem strávil celé 4 měsíce pod svatou horou Arunachala. A díky Bohu za to!

Třetí cesta do Indie mne zavedla na pobřeží Gókarny na oslavu svátku Šivaratrí, kde kulturní vyžití naplnilo duše poutníků přítomných. Vypravil jsem se do neprobádaných krajů jižní Asie hledat mistra Kriya Jógy, který požehná mou cestu, a týden na to… Do Indie dorazila pandemie.

Příští čtyři měsíce jsem strávil na venkově a praktikoval učení jógy – každý den s východem i západem Slunce, abych se nakonec propojil se Zemí a vrátil se zase na ní! A pověděl vám o tom…

Úvodní video k přednášce https://www.youtube.com/watch?v=-cDtAwRMxlc

Vystupuje:

@Sebastian Prax - nomád i potulný hudebník, vypravěč příběhů, sváteční spisovatel, distributor samolepek, komunitní facilitátor, příležitostný básník a vystudovaný přírodovědec, filozof a praktikující jogín.

 

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: