Nahrávám...


Nabídka služeb pro MŠ A ZŠ školní rok 2022/2023

 

Knihovna zastává podpůrnou funkci neformálního vzdělávání mezi dětmi a školou. Pomáhá dítěti stát se čtenářem, učí ho plně využít informační potenciál, který knihovny nabízí a současně vysvětluje, jak s informacemi pracovat. Dětští čtenáři jsou postaveni před řadu překážek. Dospělí sahají po knize zejména pro relaxaci, ale dětem je čtení zároveň i učením, byť se jedná třeba o zábavnou knihu. Nejdříve se musí naučit dešifrovat text, později porozumět jeho významu. Často sami objevují čtenářské strategie, které je v životě budou provázet. Zároveň je však obklopuje svět, kde je na stejné úrovni textová část s obrazovou symbolikou, audiovizuálním sdělením. Umět „přečíst“ sdělení je základem čtenářské gramotnosti – porozumění textu. Porozumění druhým. Porozumění sama sobě.

 

Městská knihovna Kladno proto každoročně realizuje okolo 200 besed pro žáky základních a mateřských škol z Kladna a blízkého okolí. Knihovnice se pravidelně vzdělávají na polích informační gramotnosti, mediální kreativity a usilují tak o vytvoření podnětného prostředí pro všechny současné i budoucí čtenáře.

 

Rádi bychom se stali vaším partnerem na začátku celoživotního vzdělávání. Nejen že vám poskytneme snadný přístup k pramenům a informacím už od vašeho raného dětství, ale chceme vám být oporou i přítelem, kdykoli budete potřebovat.  Vaše knihovna

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: