Nahrávám...


Všechna odpoledne se nám střídaly děti za pultem. Umožňujeme zvídavým dětským čtenářům, aby si sami zjistili, jak funguje náš výpůjční systém, jak se knihy přiřazují do čtenářských kont a co všechno ještě knihovník s vrácenými dokumenty dělá, než se vrátí na místa lidmi určená. Děti byly moc šikovné a práce je velmi bavila. V dohledné době nás čeká velký úklid a revize fondu, že bychom …? Ale ne :-D Fotky šikulů se nachází v našich albech.

PS K nákupům a katalogizaci nás, milé děti, pustit zatím nechtějí, ale můžete se dopředu připravit díky videu o cestě knihy. ;-)

 

Kulturní a vzdělávací akce pro dospělé se po vynucené pauze opět rozjely naplno. Začali jsme přednáškou s komunikačním koučem Bc. Františkem Tlapákem, doma pokračovali v nácviku nabytých dovedností, druhý den dostudovávali podklady zaslané k přednášce. Jak poznat během pár minut s kým mám tu čest asi není těžké, ale naučit se, jak s ním jednat a dosáhnout oboustranné spokojenosti, to už je velké téma. Kulturní akce se konají obvykle jednou až dvakrát měsíčně, ve středu od 18:00. Knihovna se snaží o maximální dostupnost, odstranění bariér, které by jednotlivcům bránily využít její nabídky. Z těchto důvodů je vstup na akce zdarma, ale preferujeme závaznou rezervaci míst předem 312 258 914.

 

Počítačová gramotnost patří v současnosti k základní výbavě člověka v informační společnosti. Opět jsme otevřeli lekce pro začátečníky a mírně pokročilé. První seznamuje s počítačem zvenku a soustředí se na jeho obsluhu, později přechází k základním funkcím operačního systému a do prostředí internetu. Druhá lekce pro mírně pokročilé se již soustředí na předem domluvená témata z oblasti internetu a zabývá se konkrétními úkoly. Pokud máte zájem o zařazení do nového turnusu, kontaktuje Čítárnu na 312 258 914.

Podzimní workshop Kreativní knihovny z cyklu Upcyklace (v rámci celoroční propagace tématu Knihovna a udržitelnost) jsme vyráběli aranžmá z běžně dostupných rostlin nesečených trávníků a městských zákoutí. Materiál jsme doplnili různými přebytky z vlastních zahrad a dali vzniknout desítkám různých dekorací do interiéru i exteriéru. Workshopy se konají jednou měsíčně, rezervovat místa si můžete v Oddělení pro dospělé, 312 258 912.

Tvůrčí „dílna“ byla otevřená 5 hodin, proto k nám později také zavítaly maminky z pravidelných setkávání v Oddělení pro děti. Ty se svými dětmi vzpomínaly na léto při společném tvoření motýlů, prohlížení dětského fondu nebo při hlasitém čtení. Seznamují se děti i maminky. Pokud vás zajímá, co se tvoří, můžete nahlédnout například sem. Chodit mohou samozřejmě i tatínci, jen je jich na rodičovské podstatně méně. Stačí zavolat na 312 258 913 nebo přijít osobně do dětského oddělení.

 

Výtvarné a literární soutěže do naší knihovny patří. Vyhlašujeme je pravidelně – ať již své vlastní, tak ve spolupráci s jinými organizátory. Ještě tento měsíc sbíráme vaše výtvarná a literární díla na téma Můj (ne)obyčejný život. Soutěže se sice týkají vesměs dětí, ale literární část je nyní vyhlášena i pro dospělé! Všechna díla bývají po vyhlášení vítězů vystavena v prostorách knihovny na Sítné.

Výstava současná vznikla ve spolupráci s náměstkyní primátora města Kladna Petrou Melčovou, která převzala záštitu nad regionální etapou celostátní soutěže Boj s pandemií. Výtvarné práce s tematikou „Naši dnešní hrdinové“ a „Jak to vidím a cítím já“ jsou vystaveny v MKKL na Sítné. Z přihlášených prací jsme 10 nejlepších ocenili malými dárky, jednalo se zejména o děti ze ZŠ Jiráskova, Kladno a ZŠ Unhošť.

Online katalog knihovnyVíce

Adresa

Sítná 3106, 272 01 Kladno

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvatisicepatnact-čtrnáct: